Jackfruit
-
Mavuno Harvest Jackfruit Dried Fruit Snacks Discover the exotic, tropical flavor of Mavuno Harvest Jackfruit Dried Fruit Snacks. Made from ripe, sustainably sourced jackfruit, these snacks offer a naturally sweet and chewy texture that’s perfect for satisfying your cravings. Free from artificial flavors, colors,...
- $145.71
- $145.71
- Unit price
- per
-
Upton’s Naturals’ Jackfruits are our new favorite ingredients. Brimming with fiber and flavor, these three delicious flavors will soon be the main focus of your meals. Key Information Vegan Cholesterol-free Good source of fiber Fat-free Great ‘shredded meat’ substitute! Product Overview The time has...
- From $6.19
- From $6.19
- Unit price
- per
-
Five Spice Jackfruit with mashed potatoes and bok choy Braised jackfruit in a rich chinese five spice gravy over creamy mashed potatoes and bok choy Water, Veggie Tsuyu, Tamari, Palm Sugar, Sichuan Peppercorn, Cloves, Star Anise, Cinnamon, Ginger, Jackfruit, Yukon Gold Potatoes, ,Vegan Butter,...
- $19.99
- $19.99
- Unit price
- per
-
The Mementa Canned Fruit Jackfruits are a vegan must-have. Organic, ready to eat, and vibrant with plant-based flavor, dinnertime just got exciting! Key Information Canned Jackfruit Organic Ready to Eat Good Source of Fiber and Protein Available in Plain in Brine and Shredded BBQ...
- From $2.41
- From $2.41
- Unit price
- per
-
The Jackfruit Company's Lightly Seasoned Jackfruit is a tasty and nutritious plant-based organic food that's ready to eat and makes an amazing meat alternative. Key Information Ready to Eat Gluten-Free Soy-Free Great source of Fibre Low Glycemic Index Product Overview Introducing The Jackfruit Company's...
- $5.99
$7.99- $5.99
- Unit price
- per
-
Edward & Sons - Unseasoned Shredded Organic Young Jackfruit will be your new fruity star ingredient! Perfect for tacos, curries and more. Key Information Unseasoned shredded young jackfruit Suitable for low-sodium diets No sauce Non-GMO and USDA Organic Soy and Gluten-Free Product Overview If...
- $8.09
- $8.09
- Unit price
- per
-
Nature’s Charm’s Young Green Jackfruit in Brine is the perfect meat substitute thanks to its deliciously chewy texture and ability to soak up other flavors. Key Information Rich in vitamin C Easy to open Neutral flavor makes it extremely versatile Delicious vegan alternative to...
- $5.39
- $5.39
- Unit price
- per
-
Looking for incredible, vegan jackfruit? This jackfruit from the Jackfruit Company is packed with amazing flavors and comes in two delicious varieties! Make vegan cooking easy with these. Key Information Non-GMO ingredients Delicious Jackfruit product Available in two flavors Keep refrigerated Product Description These...
- $89.09
- $89.09
- Unit price
- per
-
Have you met Jali Fruit Co.’s Wild Sun-Dried Fruit yet? Well, you should! No added sugars, these hand-crafted fruits are just for you. Choose from 3 varieties. Key Information Family-farmed Hand-crafted Sun-dried Sustainable packaging Product Overview Jali Fruit Co.’s Wild Sun-Dried Fruits come from...
- From $5.79
- From $5.79
- Unit price
- per
-
Satisfying, succulent & seasoned to perfection, Jack & Annie's Savory Breakfast Jack Sausage Patties are the plant-powered upgrade your breakfast needs! Jack & Annie's Savory Breakfast Jack Sausage Patties are a delicious and satisfying addition to your morning routine. Made with high-quality ingredients and...
- $5.99
$7.99- $5.99
- Unit price
- per
-
With a satisfyingly succulent texture & crisp golden coating, Jack & Annie's Crispy Jack Nuggets are perfect for pairing with your favorite dips. Get nibbling! Jack & Annie's Crispy Jack Nuggets are a delightful plant-based alternative to traditional chicken nuggets. Made with premium ingredients...
- $7.99
- $7.99
- Unit price
- per
-
Packed with flavor & plant-powered goodness, Jack & Annie's Classic Jack Meatballs are ideal for vegan comfort food favorites like spaghetti, subs, and soups. Jack & Annie's Classic Jack Meatballs are a delicious and versatile option for adding savory flavor to your meals. Crafted...
- $9.59
- $9.59
- Unit price
- per